Leheloend

Laupäev, 10. jaanuar 2015

Kas tuuline ja sajune nädalavahetus või pigem vaikne?

10. jaanuar:
Lisan siia Riigi Ilmateenistuse poolt väljastatud pärastlõunase hoiatuse: 
10.01. õhtul pöördub tuul kagusse ja tugevneb puhanguti 15-17, saartel 22 m/s. Tihe lume- ja lörtsisadu laieneb üle Lääne-Eesti ja tuiskab.
11.01. öösel pöördub tuul sisemaal lõunasse ja edelasse, saartel ja läänerannikul pöördub läände ja loodesse, puhanguid on rannikul 20 m/s, Pärnumaal kuni 25, Saaremaal ja Liivi lahel kuni 30 m/s. Sajab tugevat lund ja lörtsi, tuiskab. Lääne-Eestis sajab ka vihma ja on jäiteoht.
11.01. päeval puhub Lääne-Eesti saartel ja Pärnumaa rannikul loode- ja põhjatuul puhanguti 20, Saaremaal ja Liivi lahel 25 m/s. Põhjarannikul tugevneb pärastlõunal kirdetuul puhanguti kuni 23 m/s. Vahete-vahel sajab nii lund, lörtsi kui vihma. Püsib jäiteoht.
Mõni aeg hiljem uuendati juba hoiatuste kaarti, lisan neid kaarte siia, kuna hiljem on hea võrrelda.


Kogu Eesti hakkab vaikselt 1. taseme hoiatuse alla mattuma

Möödus kõigest 5 minutit ja enamus Eestist oli märgitud selleks ajaks juba 1. taseme hoiatuse alla

9. jaanuari sissekanne:
Milline ilm võib püsida kokkuvõtlikult Eestis alates 9. jaanuarist kuni 16. jaanuarini? NB! Kindlasti võib toimuda mõningaid muudatusi prognoosides järgnevatel päevadel.

8. jaanuaril jõudis Eestisse tsüklon, mis kandis endaga kaasas soojemat ja niiskemat õhku, mille tagajärjel läks ilm Eestis sulale. 
Alates 10. jaanuarist peaks õhutemperatuur püsima 0 kraadist pisut madalamal sisemaal, saartel ja rannikualadel pole välistatud plusskraadid. Paistab, et mõnevõrra jahedamaks muutub ilm alles 12. jaanuarist, aga kerge pakane kestab lühiajaliselt, prognoositavalt kõigest 2 päeva. Õhutemperatuur võib langeda -10 kraadist madalamale. Selget taevast vist selle nädala jooksul eriti ei kohtagi, enamasti püsib ilm pilves ja võib sadada. Kui kihtrünkpilvede vahele tekib selgemaid kohti, siis on isegi lootus näha päikest. Sademed on nädala jooksul enamasti lume, lörtsi või vihmana. 

11. jaanuaril jõuab väga madala õhurõhuga tsüklon Eestisse, mis võib paisuda kiiresti tormiks. Tsükloni liikumistee ei ole veel kindel. Arvatakse, et päeval liigub tsüklon edasi piki Soome lahe rannikut itta või kaldub veidi kagusse üle Harju- ja Lääne-Virumaa Peipsi poole. Liikumistee on veel täpsustamisel, jälgige palun Riigi Ilmateenistuse lehekülge. Igatahes prognoositakse tugevaid tuulepuhangud saarte ja Liivi lahe ümbrusesse, kohati kuni 30-33 m/s. Täpseid numbreid on keeruline prognoosida. Aeg-ajalt tuiskab. Ootame ja jälgime prognoose. Kuna ilm on viimasel ajal olnud väga muutlik, siis ka liikluses peaks olema väga tähelepanelik, kuna kohati esineb jäidet ja mõnel päeval võib olla nähtavus sõitmise ajal täielikult häiritud.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar